SAWGRASS SUNAR: Dış Mekan İçin Süblimasyon

Sawgrass dış mekan baskılarda süblimasyon uygulaması ile endüstrinin bariyerleri kıran bir bütün çözüm ile baskı uzmanlarının karşısına çıktı. FESPA 2018 fuarındaki standlarında bir araya geldiğimiz Sawgrass Başkanı Darcy Mauro “Sublimasyon için uzun süreli UV ışıklara maruz kalma renklerin solması ile sonuçlanan tarihsel olarak sınırlayan bir etkendi. Sawgrass ileri teknoloji sahibi baskı altı malzeme üreticilerinin yardımı ile  lider sublimasyon baskı teknolojisini yüksek baskı kalitesi sağlayan ve UV dayanıklılığı olan bir toplam çözüme devşirdi.” diyor.

Çok parlak, çok canlı ve gerçekçi etkiler

Sawgrass bu toplam çözümü standında iki lider üreticinin Virtuoso HD Product Decorating System kullanarak ürettiği dış mekan baskıları ile gösterdi ki gerçekten parlaklıkları ve baskı netlikleri çok iyi görünüyordu. Sergilenen bu dış mekan ürünleri onları UV ışıklardan, hava ile ilgili etkenlerden, sürtünmelerden koruyacak yeni bir kaplama formülasyonu kullanıyordu. Bu kaplama yüksek parlaklık, durgun bir matlık, çok sayıda doku (buz dokunuşu, tuz gölü, ışıldayan gibi mesela) farklı etkiler uyandırıyor.

Rüyadan gerçeğe

Mauro, sublimasyon baskının dış mekanda kullanıması yıllardır sadece bir rüyaydı, diyor: “Bu zorluğun altından kalkabilmek için yenilikçi baskı altı malzeme üreticileri ile işbirliği yaptık. Bu işbirliği ile yüksek kaliteli sublimasyon teknolojimizi dış mekan için de uzun ömürlü harika renkler sağlayacak şekilde güçlendirdik.

Ürün dekoratörlerine daha fazla büyüme ve fayda sağlama fırsatı sağlayacak ve onların müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak bu çözümden dolayı çok heyecanlıyız. Virtuoso HD Product Decorating System bu toplam çözümümün tam kalbindeki araç.” Mauro, sohbetimizde altını çiziyor ki “dış mekan da dahil olmak için farklı bir baskı için farklı bir cinaza ihtiyacınız yok. Aynı yazıcı aynı mürekkep. Belki daha geniş alanlar için biraz daha geniş bir yazıcı.”

Virtuoso HD Product Decorating System şunları içeriyor:

  • Sublime mürekkeplerle çalışabilen bir yazıcı. Üç farklı ebatta mümkün. SG400 (A4), SG800 (A3+) and VJ 628 (630 mm)
  • SubliJet-HD inks – A4 ve A3 için CMYK ve VJ 628 için sekiz renk opsiyonu. Bu yüksek akışkanlığa sahip mürekkep setleri pazardaki en geniş renk gamutunu sağlayan süblime mürekkepler ve bununla birlikte derinlikli zengin renkler, nötr siyahlar, harika geçişler ve cilt tonu sağlıyorlar. Bu arada standda bulunan siyah zemin baskı örnekleri gerçekten etkileyiciydi, altını çizmek gerekir.
  • Virtuoso Print Manager – RIP ile Renk yönetimi yazılımı üretim kapasitesini ve kabiliyetlerini yukarı taşıyan inanılmaz bir kolay kullanım sağlayan dış mekan paneller için özelleştirilmiş baskı ayarları içeren ve yazıcı ve mürekkebin renk bazlı spesifik özelliklerini yöneten bur yazılım. ICC profilleri popular RIP yazılımları ile de kullanılabilir.
  • CreativeStudio Online Designer, Sürekli güncellenen bir tasarım kütüphanesi.
  • PartnerPlus and BusinessBuilder programları aracılığıyla sürekli destek ve satış pazarlama eğitimi

#DarcyMauro #Sawgrass #SawgrassInk #Sublimasyon #OTSdigital #Virtuoso #Outdoor