Sensient Inks Türkiye Dağıtım Kanalını Geliştiriyor

5

Sensient Imaging Technologies SA şirketi 25 Ekim tarihinde önemli açıklama başlığı ile bir basın açıklaması yayınladı. Basın açıklamasını aşağıda olduğu gibi yayınlıyoruz.

Önde gelen dijital mürekkep üretici ve geliştiricisi Sensient Imaging Technologies, 27 Temmuz tarihinden itibaren SY Dijital şirketi ile iş yapmayı bıraktığını Türk müşterilerine bildirmek ister. Sensient ayrıca SY Dijital’e karşı hukuki bir süreç başlatmış bulunmaktadır. Sensient, SY Dijital’in muhtemel bir satın almaya ilişkin beyanlarını kesin bir şekilde reddetmektedir.
Sensient Türkiye dijital tekstil pazarına büyük değer verdiğini ve profesyonel bir dağıtım kanalına sahip olma gereğinin farkında olduğunu belirtmek ister. Inks Europe Genel Müdürü Jerome Jeanneret açıklaması: “Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Türk müşterilerimizin SY Dijital tarafından bu şirket ile olan ilişkimiz konusunda yanlış yönlendirildiğini fark ettik, bu durum nedeniyle tüm müşterilerimizden içtenlikle özür dileriz. SY Dijital ile ciddi sorunlar yaşamamız nedeniyle iş ilişkimizi devam ettiremedik ve bu şirkete karşı hukuki bir süreç başlatmaya karar verdik”.

 

#Sensient #Ink #Murekkep #DijitalTekstiller #Tekstil Murekkepleri #inkjet #JeromeJeanneret