Serkan Eliyürekli, Ricoh Türkiye’de

Serkan Eliyürekli, Ricoh Türkiye’de yeni görevine başladı. Şirkette PPBG Ticari Departmanı Direkt Satış bölümünde Temmuz 2018 itibariyle İş Geliştirme Müdürü olarak göreve başlayan Eliyürekli, yeni görevinin sorumluluğu altında bulunan ürünlere ilişkin sorularımızı cevaplandırdı. “Turizm Otelcilik okumuş biri olarak 2000 yılında baskı ustalarının tabiriyle matbaa mürekkebine bulaştım. O günden beri matbaa malzemeleri, baskı öncesi ekipmanlar ve dijital baskı makineleri satışı üzerine farklı markalar için çalıştım. Tahmin ediyorum ki iş hayatım bu sektör ile son bulacaktır” diyen Eliyürekli ile röportajımızı aşağıda okuyabilirsiniz:

Serkan Bey, Öncelikle yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Ricoh Türkiye’deki pozisyonunuz ve sorumluluklarınız nelerdir?

Serkan Eliyürekli: Temmuz 2018 itibariyle Ricoh Türkiye’de İş Geliştirme Müdürü olarak göreve başladım. Türkiye geneli matbaa pazarı satış ve hedef müşteri ilişkileri geliştirme üzerine çalışmalar yapıyorum. Matbaa sektöründe bundan 5 yıl evveline göre kurulu dijital makine adedi yükselmiş olsa da ihtiyaç duyulan adetlerde olduğunu düşünmüyorum. Ricoh güçlü bir firma ve Türkiye pazarının ihtiyaçlarını bilen yöneticileri var ve yakın zamanda matbaa sektöründe isminin daha çok anılacağına inanıyorum.

İş Geliştirme Müdürü olarak Türkiye pazarına yönelik tabaka beslemeli dijital, bobin beslemeli dijital, geniş format endüstriyel UV alanlarından hangilerinde daha kuvvetli bir Ricoh öngörüyorsunuz?

Serkan Eliyürekli: Ricoh pazarlamacı bir firma olmadığı için genelde zaten piyasanın nabzını doğru oranda tutarak üretim yapıyor.

İlk kez FESPA Berlin’de tanıtılan UV Flatbed Yazıcı, düşük enerji sarfiyatı, yüksek baskı hızı ve otomatik primer uygulaması ile rakiplerinin önüne geçecektir. Ricoh üretimi olan bu UV yazıcı metal, cam ve tahta uygulamalarda piyasanın kalite ve boya tutarlılığı ihtiyacını karşılayacaktır.

Tabaka beslemeli dijital makinelerde;

Andromeda olarak anılan Renkli C9200 serisi yüksek üretim kapasitesi 4800dpi, 470 gram kâğıt kalınlık basabilirliği, otomatik renk tutarlılığı kontrol sistemi ve 33×103 cm çift taraflı baskı yapabilme özelliği ile matbaa piyasasının birçok talebini karşılayabilecek bir Ricoh seçeneği.

Leo olarak anılan C7200sx serisi 360 gram kâğıt kalınlığı ve 33×73 cm çift taraflı baskı yapabilirliği, beyaz toner, mor ışık altında görünen kırmızı toner, neon sarı, neon pembe ve şeffaf toner ile matbaacılar için promosyonel ve düşük tirajlı butik işlerde yüksek derece katma değer sağlayacaktır. Metalize folyoya statik sorunu olmadan en iyi sonuçları alabilen yine Ricoh seçeneğidir.

Inkjet Rulodan Ruloya baskı yapan PRO VC60000 4 Renk serisi, 52 cm rulo kâğıt eni ve dakikada 1200 x 600 dpi çözünürlükte 75 metre yüksek baskı hızı 40 – 250 gram aralıktaki kâğıt kalınlık seçeneği, renk yönetimi ile web ofsetin dijital tarafında kitap ve dergi baskısında yüksek imkanlar sunuyor.

Okuyucularımız için bir mesajınız var mı?

Serkan Eliyürekli: Ülkenin ekonomik güncel şartları itibariyle, her sektörü imkânlar zorlasa da: “Eğer girişim ilerliyorsa, bolluk ekonomi ile birlikte artar; ama girişim yoksa bolluk ekonomi ile birlikte çürür” sözüne uyarak piyasanın girişimlerini kolaylaştıracak Ricoh çözümleri ile daha çok çalışarak yolumuza devam edeceğiz.”

#FESPA #inkjet #Ricoh #RicohTurkiye #SerkanEliyurekli