Şimdi Pure Digital Zamanı

5

Fuar katılımcıları dijital baskı makine ve malzeme imalatçıları, mürekkep imalatçıları, yazılım satıcıları, sarf malzemeleri ve tasarımcı camia için dijital görüntüleme potansiyelini sergilemekle ile ilgili ürünler olacak.

Kreatif topluluklardan gelecek ziyaretçilerin arasında, tasarımcılar, iç mekan dekor üreticileri şirketleri, tasarımcı endüstri, marka yöneticileri, pazarlamacılar, pazarlama hizmet sağlayıcılar ve baskı şirketleri yer alacak.

Tasarımcı profesyoneller, bağımsız odaklı bir forum bağlamında yeni dijital baskı gelişmelerini nasıl öğreniyor?

Avrupalı perakendeciler, markalar, pazarlamacılar, tasarımcılar ve matbaacılar dijital baskının sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabilir?

Pure Digital baskı fuarı tüketici ve iş ortamında dijital baskıya benzersiz bir şekilde odaklanarak cevaplar sunacak. Fuarda, iç dekorasyon, perakende ve konaklama ortamları, yenilikçi ambalaj kampanyaları ve pazarın dikkatini çeken ve benzersiz ve unutulmaz bir deneyim sunan tam entegre pazarlama kampanyaları için dijital üretim uygulamaları ile teknolojileri yer alacak.

Pure Home: Günümüzün tüketicisi bireysel anlatımlar yapma konusunda istekli. Toplu şekilde üretilen ürünler, kendilerine özgü bir yaşam alanı tasarlamaya hevesli insanlarda ilgi uyandırmaz.

Dijital baskı, duvar kaplamaları, zemin döşemeleri, fayanslar ve tekstilde kişiye özel tasarım seçeneklerinde çok önemli bir rol oynuyor.

Pure Retail: Online perakende patlaması markaların perakendeci, mağazaların ise showroom haline gelmesi anlamına geliyor. Pek çok büyük marka müşterileri ile bağlantı kurma şekillerini değiştiriyor.

Daha çok yönlü baskı, dekorasyondan ambalaja kadar uçtan uca deneyimin bir parçası.

Pure Work: Çalışma alanları bir devrim geçiriyor. İşverenler artık çalışanlarını daha çok teşvik etmeyi ve işletmenin temel değerlerini çalışma ortamında yansıtmayı istiyorlar.

Pure Leisure and Public: Oteller, sağlık resortları, spor salonları, restoranlar, hastaneler, okullar ve devlet binalarının tümü, hoşa giden deneyimler oluşturmak ve bulundukları ortamları iyileştirmek için dijital baskının sunabildiği yeni fırsatları keşfediyor.

Şimdi kayıt zamanı!

Pure Digital kreatif dijital baskıdan ilham almak isteyenler için kayıtları başlattı.

Kreatif ve baskı endüstrileri arasındaki açığın kapatılması ihtiyacı ile ortaya çıkan Pure Digital mimarlara, tasarımcılara, pazarlamacılara, baskı hizmet sağlayıcılara ve tedarikçilere her türlü dijital baskı projesi veya kampanyasını iyileştirecek yeniliklere ve yeni fikirlere erişme imkanı sunuyor. Bu iç mekan dekorasyonu için de olabilir, perakende için de, ticari baskı için de.

Gelişmelerle temas içinde kalmak için şu andan itibaren tüm yapmanız gereken kayıt yaptırmak.

Dijital baskının yeni dijital ortamdaki geleceği olumlu

Pure Digital Anket Sonuçları dijital baskının geleceğinin olumlu olduğunu gösteriyor ama değerini iletme konusunda daha iyi olması gerekiyor. Matbaacılar, baskı üreticileri ve tedarikçiler sadece kendi aralarında konuşmakla çok zaman harcıyorlar ve kreatif endüstri ile bağlantı kurmak, ilham almak ve iletişim içinde olmak için yeterli zaman ve çaba sarf etmiyorlar.

Dijital baskı artık çok yeni değil ve bu nedenle de üretilenlerin kalitesi sürekli sorgulanmıyor veya mürekkep maliyeti artık kullanımın önünde bir engel değil.  Miktarlarda baskı üretebilmek inanılmaz derecede faydalı. Ama yine de gerçek kreatif değer kullanılmıyor ve ankete katılanlara göre, bunun nedeni de sektörün gerçek değerinin müşteri tabanına iletmemesi. İster kâğıt üzerine olsun, ister endüstriyel baskı şeklinde olsun baskının hiçbir şeklinde dijital baskı sadece bir ikame teknoloji değil. Analog baskı teknolojisinin ulaşamadığı performans avantajlarını sunuyor.

İkinci olarak, anketi cevaplayanlar matbaacıların kendilerini kreatif endüstrinin bir parçası olarak görmediğine inanıyor ve bu da büyük bir sorun – şüphesiz bütün rapor içerisindeki ana tema çok yoğun bir şekilde matbaacıların kendi müşteri tabanına daha çok yardımcı olmak ve daha da önemlisi gelecekte ayakta durabilmek ve başarılı olabilmek için daha fazla iletişim kurmaları, işbirliği yapmaları ve yenilikçi olmaları gerektiğidir. Özellikle baskı uygulamaları ve dekorda fark ettiğimiz şey tüketicileri ve müşterileri ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş ürünleri sipariş etmeye teşvik eden B’den C’ye ve B’den B’ye online modellerin gelişmesinin büyüme gösterdiğidir. Bu model baskı satın almacıları ve bir dereceye kadar geleneksel matbaacıları gölgede bırakıyor, dolayısıyla online teknolojinin nasıl kullanıldığı konusunda daha bilgili olmak işletmeler için geleceğe yönelik çok önemli ve hata hayati bir bilgi olmaktadır.  Bu özellikle matbaacıların müşterileri medya ve teknoloji konusunda çok bilgili oldukları için geçerlidir.

Pure Digital, Mack Brooks Exhibitions Group’un bir parçası olarak FM Brooks tarafından düzenleniyor

Frazer Chesterman ve Marcus Timson’ın gösteri lansmanı ve işletimi yapma konusunda güçlü bir geçmişleri var. 2003 yılından beri geniş format baskı sektöründe gösterilerin lansmanını yapıp büyümesini sağladılar, 2012 yılından beri de FM Brooks olarak Almanya, İtalya ve Amerika’da InPrint fuarının lansmanını yapıp gerçekleştirdiler.

Pure Digital daha önce bağlantıda olmayan insanları ve pazarları bir araya getirmeye odaklanarak kendini dijital baskı ile daha ileriye götürme vizyonu ile hizalamıştır.

#MackBrooks #FMBrooks #PureDigital #Digital #inkjet #Amsterdam #RAI #FrazerChesterman #MarcusTimson