swissQprint – Yeni Turuncu ve Yeni Vernik Şimdi Kullanımda

3

swissQprint geniş format UV baskı makinelerindeki kapsamlı uygulama yelpazesini zenginleştirmeye devam ediyor. Bütün ürün grupları için renk gamutu turuncu ile genişlerken, Karibu ile esnek malzemelere rulodan ruloya baskı için geliştirilen vernik, baskıcılara yeni fırsatlar sağlıyor.

Pigment Reklam tarafından Türkiye pazarında temsil edilen swissQprint, iki yeni gelişmeyi pazara duyurdu. Baskı profesyonelleri artık baskılarında turuncu rengi kullanarak, renk gamutlarını genişletebiliyor. Ayrıca flatbed baskıda bilinen özel vernik uygulaması Karibu ile esnek malzemelere ve rulodan ruloya baskıya da uyarlandı. Yeni vernik çözümü sayesinde esnek baskı yüzeylerinde de etkileyici efektler ve daha fazlası elde edilebiliyor. Artık müşterilere yüksek kaliteli, etkili baskılı ürünler sunmak için daha fazla imkâna sahip.

Turuncu ile doğru baskı renkleri

swissQprint çözümleri sağladığı canlı ve doğru renklerdeki baskılar ile biliniyor. Kurumsal renkleri daha doğru bir şekilde üretmek ve genel renk gamını genişletmek için swissQprint yeni bir turuncu mürekkep geliştirdi. Turuncu, proses renkleriyle birlikte veya direkt spot renk olarak kullanılabilir. Renk değerleri aslında taze, parlak turuncu olan Pantone 021 ile aynıdır. Yeni turuncu renk, swissQprint LED flatbed baskı makineleri ve Karibu rulodan ruloya baskı makinesi için standart mürekkep setlerini tamamlıyor.

Esnek malzemeler için etkileyici vernik uygulamaları

swissQprint ayrıca Karibu için oldukça esnek bir vernik geliştirdi. Karibu kullanıcıları artık, efekt vernikleri ile rulo malzemelerde sıradanlığın dışına çıkıyor. Bu vernik, genel bir yüzey kaplayıcı olarak veya dokunsal efektler için istenilen yerlere çok katmanlı olarak bile uygulanabilir.  Böylece olağanüstü fırsatlar ortaya çıkıyor.

Yeni esnek vernik ile, proses renkleriyle aynı anda veya mattan yüksek parlaklığa kadar çeşitli parlaklık seviyelerinde kısmi veya baskıyı tam kaplama yapılabilir. Örneğin bir duvar kağıdında desenlerin vernik uygulanarak öne çıkarıldığını düşünebilirsiniz. Kullanıcılar, örneğin duvar kağıdındaki desenleri vurgulayan çekici görsel ve dokunsal efektler oluşturmak için kısmi katlar veya isteğe bağlı çoklu katmanlar uygulayabilirler veya koyu malzemeler üzerinde zarif lake (vernik) yazılar üretebilirler.

Ya da bir içecek ürünün reklam baskısında damlacık görselini vernik kullanarak daha gerçekçi kılabilir ve öne çıkarabilirsiniz. Yoğunlaşmış damlaların parlaklığı ve üç boyut hissi görenleri etkileyecektir. İç veya dış mekan baskı uygulamalarında neredeyse sonsuz bir vernik uygulama imkânı söz konusudur.

Karibu ile çok katmanlı şeffaf baskı

Rulodan ruloya UV baskı makinesi Karibu’nun kullanıcılarına sunduğu temel avantajlardan birisi de yüksek hassasiyette çok katmanlı baskı yapabilmesi. Cam filmler veya diğer saydam malzemelere çift taraftan görülebilen baskılar işinizi daha kazançlı hale getirecek. Saydam malzemenin her iki yüzünde aynı veya farklı imajlar ve yazılar kolaylıkla ve net şekilde oluşturulabiliyor. Tüm katmanlar tek seferde basıldığı için taşma veya bozulma riski bulunmaz.

Çok katmanlı baskıda beyaz renk önemli bir role sahiptir. Beyaz renk talep edilen baskı görünümüne göre şu versiyonlarla kullanılır; üst baskı (imaj + beyaz) veya alt baskı (beyaz + imaj), gündüz ve gece uygulamaları (imaj, beyaz, imaj) veya beş katmanlı baskı (imaj, beyaz, engelleyici, beyaz, imaj).

Pigment Reklam ve swissQprint çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak ve bağlantı kurmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; www.pigmentreklam.com.tr

#swissQprint #Karibu #Turuncu #vernik #3Dvernik #UVbaski #inkjet #rolltoroll #icmekan #dismekan #reklam #PigmentReklam