Türk Tekstilcisi 30 Yıldır Reggiani’ye Güveniyor

Reggiani Türkiye’de tekstil pazarının çok yakından tanıdığı bir marka ve 70 yılı aşan geçmişe sahip olan şirket. 30 yıldan uzun bir süredir Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Reggiani 2015 yılılnda EFI tarafından satın alınmasının ardından dijital tekstil baskısı alanında önemli bir atılım yaptı. Yüzün üzerinde Ar-Ge mühendisinin çalıştığı şirket, geçtiğimiz ay iki yeni önemli duyuruyla Türk tekstil baskıcılarının karşısına çıkmıştı.

Basın konferansında konuşan EFI Reggiani Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, “Türkiye bizim için çok önemli bir pazar ve Türkiye’de partnerimizle büyümeye devam ediyoruz” diyordu. Ülkemizde RITMO ve RTM tarafından temsil edilen şirket 110 dijital baskı ve 130’dan fazla analog makinası ile oldukça yüksek bir kuruluma sahip. Reggiani markasını çok uzun yıllardır Türkiye’de başarı ile temsil eden RTM Tekstil makineleri Ltd. Şirketi sahibi Mehmet Kurban ise Reggiani’nin en iyi Ar-Ge ekibinin Türkiye’de olduğunu, söyledi ve ekledi: “Haziran ayında Bursa’da lojistik merkezimizi açacağız ve bunun ardından Türkiye, EFI Reggiani için bir merkez halini alacak.”

Şirket önümüzdeki hafta içinde bir de yeni pigment mürekkep anonsu yapacak.

EFI geçtiğimiz ay İstanbul’da iki önemli yeniliğini tanıttı. Bunlardan birincisi EFI™ ReggianiCOLORS dijital baskı makinesi ve ikincisi denim giysileri çevresel açıdan daha sürdürülebilir şekilde boyamaya yönelik yeni EFI Mezzera teknolojisiydi.

Dijital tekstil baskısında çığır açan COLORS

EFI’nin sunduğu en son ürün olan ReggianiCOLORS, şirketin yenilik geliştirme odaklı olması sonucu bir yıldan az süre içinde piyasaya çıkardığı dördüncü yüksek teknoloji ürünü tekstil baskı makinesi olarak lanse edildi ve rekabette büyük bir avantaj elde etmek isteyen müşteriler için çok önemli olan eşsiz bir görüntüleme yapılandırması sunmakta.

Genoni, “EFI ReggianiCOLORS baskı makinesi, arka arkaya basılabilecek 12’ye kadar renk sunan, tekstil üreticileri için çığır açan bir ürün” diyor ve ekliyordu: “Bu benzersiz yeni dijital baskı makinesi, renk patlaması ile sektöre yeni bir tasarım anlayışı kazandırıyor. Tüm gelişmiş EFI Reggiani tekstil üretimi çözümleri portföyüyle birlikte, müşterilerimizin yeni sürdürülebilirlik, verimlilik ve kazanç düzeylerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.”

EFI ReggianiCOLORS ürünü kullanıcılara, özel mürekkepleri ve farklı kimyasal yapılara sahip mürekkepleri kullanmak da dahil olmak üzere, 180, 240 ve 340 mm genişliklerindeki neredeyse tüm mürekkep yapılandırmasında baskı yapma imkanı veriyor. Saatte 560 metre kareye kadar baskı yaparak genişletilmiş renk gamı, üstün renk derinliği ve kumaşa yüksek oranda nüfuz etme özelliği ile eşsiz bir baskı kalitesi ve istikrar sunuyor.

Kullanıcılar baskı makinesinin 12 rengini çok daha yüksek üretim hızlarında üstün bir görüntü kalitesi elde etmek için son derece verimli olan 6+6 yapılandırmasına yerleştirebilirler. Yenilikçi bir kesintisiz mürekkep devridaim sistemi, temizleme ve bakımı azaltırken, çarpıcı bir güvenilirlik sağlar ve kullanıcıların daha geniş çeşitli mürekkepler ile baskı yapmalarına izin verir. Ayrıca basitleştirilmiş bir yazıcı kafası tasarımı ve baskı makinesi üzerindeki şirkete ait elektronik eşyalar kurulum süresini kısaltır ve bakım çalışmalarını kolaylaştırır. COLORS modelinde bulunan yeni EFI Reggiani baskı yazılımı, kullanıcıların genel iş akışı performansını artıran gerçek zamanlı görüntü işleme yapmayı sağlar. Genoni “COLORS ile renk gamutu içinde maksimum renge ulaşabilirsiniz”, diyor ve ekliyor: “Sadece geçtiğimiz bir sene içinde pazara dört yeni mürekkep sunduk. Kırktan fazla ülkeye mürekkep satıyoruz. Mürekkep kapasitemizde üç haneli büyüme sağladık ve 15 Mayıs’ta yeni bir pigment mürekkep ananosu yapacağız.”

Sadece donanım değil, kuvvetli bir yazılım desteği de var

Reggiani’de Ar-Ge direktörü olan Antonino Tricomi ise yüksek kapasiteli ve kaliteli dijital baskının ardındaki iş akışına dikkat çekiyordu. “EFI endüstriyel tekstil teknolojileri ekosistemi, örnekleri ve daha küçük boyutlardaki kıyafet partilerini uygun maliyetli üretme, pazara arz süresini kısaltma ve geleneksel teknolojilerle üretilmesi zor veya imkansız olan tasarımlar üretme de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstri zorluklarının üstesinden gelme konusunda müşterilere yardımcı oluyor” diyen Tricomi’nin açıklamaları ise şöyle: “Kullanıcılar EFI’nin gelişmiş araçları, üretkenlik alanında otomasyon arayışında olan kullanıcılara kaliteden ödün vermeden kolaylaştırılmış bir iş akışı sunuyor ve hataları azaltıyor.

Bu ekosistem içinde, EFI Reggiani dijital baskı makinelerinde profesyonel renk yönetimi ve yüksek kaliteli RIP çıktısına yönelik Fiery proServer dijital ön uç (DFE) ile verimli tekstil tasarımı ve dosya hazırlama teknolojilerini bir araya getiren EFI Fiery® Textile Bundle da yer alıyor. Paket içindeki Fiery DesignPro araçları, ilgili kimselere bir tasarım ekibi genelinde profesyonel tasarımları, kusursuz tekrarlayan desenleri, farklı renk çeşitlerini, renk kitaplıklarını ve paletlerini hızlıca ve kolayca oluşturma gücü veriyor.

EFI Optitex® yazılımı, şirketlere ilham verici birebir 3D dijital kıyafetleri hızlıca oluşturma imkanı sunmak için moda ve tekstil endüstrisine entegre bir 2D/3D dijital çözümü sağlıyor. Yeni bir eklenti yazılım olan Optitex 3D Design Illustrator, tasarımcılara 3D kıyafetleri Adobe® Illustrator® içinde doğrulama ve özelleştirme özgürlüğü veriyor. Tasarımcılar 3D kıyafetleri doğru oranlarla ve ölçülendirmeyle görsel hale getirebilir ve kıyafetin kumaşını, dokusunu, dikişlerini, süslerini, baskı desenlerini ve grafik yerleştirmelerini basılı bir örneği beklemeden özelleştirebilir.”

Sürdürülebilir denim modası

EFI Reggiani’den Alberto Rimoldi ise 2012’den bu yana kullanılan ve geliştirilen EFI Mezzera’ya ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Yeni EFI Mezzera indigo boyama teknolojisi ise tekstil şirketlerine denim üretimi sırasındaki aşırı su kullanımını, kimyasal atıkları ve yüksek işletim maliyetlerini ortadan kaldırma imkanı sunuyor. EFI, daha sürdürülebilir bir işleme anlayışını mümkün kılarak düşük su tüketimi ve işletim maliyetleri ile çevresel etkiyi azaltan yeni Mezzera LOOP SLASHER ürününü oluşturmak için denim üreticileri ve imalatçıları ile iş ortaklığı yapmış. Yeni ürün, indigo performansını geliştirmek ve kimyasalları muhafaza etmek için nitrojenle mühürlenmiş hazneler kullanmakta. EFI Mezzera LOOP SLASHER, diğer denim üretim teknolojileri ile karşılaştırıldığında %35 oranında daha düşük bir çevresel etkiye sahip ve %50 daha az indigo likörü kullanır. Ayrıca denim üretimi için gerekli olan toplam kimyasal miktarını sınırlayarak, işlemde kullanılan hidrosülfitin %30 ila %40’ını tekrar kullanım için tutar.”

#EFI #EFIReggiani #Reggiani #Tekstil #DijitalTekstil #AlbertoRimoldi #AntoninoTricomi #AdeleGenoni #NathalieHizveren #RTMtekstil #Mehmetkurban #EFIReggianiColors #EFIMezzera #MezzeraLOOPSLASHER