Türkiye İçin Çıkışa Devam Yılı

0

EFI SATIŞ YÖNETİCİLERİ NATHALIE HIZVEREN VE SIDNEY OUAHNOUN ANLATIYOR:

Sidney Ouahnoun: EFI, son 18 ayda tüm portfolyosunu yeniledi. Artık yepyeni bir portfolyomuz var. GS serimiz uzun senelerdir kullandığımız bir platformdu, yerine VuTek 32H serisini yerleştirdik. Geçtiğimiz FESPA Global fuarında yüksek üretimli hibrit portfolyosunda da yeni bir platform H3 ve H5 olarak lanse edildi, Bu fuar için söyleyeceğim en önemli nokta ise 3,20 bobinden bobine 32R+ makinemizi Türkiye’de ilk kez gösteriyor olmamız. Üzerinde çalışılan bir platformdu yakın zamanda tamamlandı. Baskı çözünürlüğü, hız gibi özellikleri daha iyi hale getirildi. Bobinden bobine baskılarda yine en hızlılarda D5R ve üç metresi D3R geliyor. Onu da önümüzdeki günlerde lansmanını yapacağız. Burada sergilenenin bir üst segmenti ve biraz daha hızlı yazıcılar. Soft Signage tarafında entegre fiksajı olan FabriVu 3,40i’yi lanse ettik. En hızlı volümlü ürünlerde bir yenilik görmüyorsunuz. Onları da drupa’da göreceksiniz, sürprizimiz olacaktır.

 

Türkiye’de işler devam ediyor, yatırım bekliyordu

Sidney Ouahnoun: Türkiye pazarında son iki senedir önceki iki senenin verimliliğini hiç alamıyoruz. Ama buna rağmen müşterilerimizin mürekkep tüketim hacimlerine bakınca hâlâ yukarı doğru gittiğini görüyoruz. Bu da müşterilerimizin durumunun iyi olduğunu, iş almaya devam ettiğini gösteriyor. Muhtemelen herkes yatırım için leasing ve kurlara dair düzelmeler bekliyor. Türkiye dışında işlerimiz iyi ve bölgeyi kompanse ettik. Böylelikle müşterilerimizi desteklemeyi sürdürebildik. Biliyorsunuz EFI geçtiğimiz aylarda yatırım fonu tarafından satın alındı. Strateji geliştirmekle ilgili bir değişiklik yaşadık ve şimdi daha uzun vadeli stratejiler oluşturmaya başladık. Önceden her çeyreğin en iyisini yapmaya odaklanıyor ve strateji belirliyorduk. Bu yeni durumda ise daha uzun vadeli düşünüyor ve stratejimizi böyle belirliyoruz bu da müşterilerimize iyi yönde yansıdı.

Nathalie Hızveren: Benim bölgemde eskiden bazı ülkelere gerektiği zamanı harcayamıyorduk. Çeyreği geçirme çabamızdan dolayı derinliğe inemiyorduk. Özellikle Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkelerde. Bu yeni stratejimiz sayesinde Sidney ile yeni bölgelerde çok ciddi bir emek sarf ettik. Türkiye’nin de biraz ağır hareket ediyor olması benim oralara daha fazla vakit ayırmama yardımcı oldu. Yeni distribütörler atadık. Balkanlarda 2020’de çok iyi performans bekliyoruz. Sırbistan’da Hırvatistan’da Bulgaristan’da çok iyi işler yaptık, arkasının geldiğini de görüyoruz. Yunanistan’da da aynı durum söz konusu.

 

2020’de Türkiye’nin çıkışa geçeceğine inanıyoruz.

Nathalie Hızveren: 2020’de Türkiye’nin çıkışa geçeceğine inanıyoruz. Çok hızlı olmayacaktır ama müşterilerimizi destekliyor alacağız.

Sidney Ouahnoun: Türkiye’yi destekliyoruz. Burada yaptığımız bu katılım ülkenize olan inancımızın göstergesi.

Nathalie Hızveren: EFI Türkiye pazarı hep destekliyor ve desteklemeye de devam edecek. Ben limitlerimiz çerçevesinde Türkiye’de her zaman daha fazla destek sağlıyorum. Neticede burası benim anavatanım ve isterim ki en iyisi burası olsun. 2020 için tamam her şeyi atlattık yarından itibaren her şey mükemmel olacak, diyemeyiz. Çıkış yavaş olacaktır. Türkiye’de çok fazla öngörü de bulunmak da mümkün değil. Normal şartlarda 2019 kötü, 2018 çok yavaş bir seneydi. 2020 çıkış senesi olacak. Bu 2016-17’yi yakalayacak bir çıkış olmayacaktır. Bu arada yeni projeler var. Bu da ümit verici. Hiç kimsenin proje konuşmadığı dönemi de görmüştük. 2021 ve 22’nin çok daha iyi olacağını, düşünüyoruz.

#efi #NathalieHızveren #softsignage #VuTek #genişformat #FabriVu #tekstil #dışmekan #endüstriyelreklam #inkjet #endüstriyelreklam #FESPAeurasia #VuTek32Rplus