Türkiye’de Dijital Tekstil Yatırımları Artıyor

1

Gelişime açık olan dijital tekstil baskı pazarı büyümeye devam edecek. Pazarda her yıl daha fazla pay almaya başlayan dijital baskının artış göstermesinde boya fiyatlarının bir önceki yıla kıyasla düşmesi, makinelerin hızlarının artması ve dijital olarak basılmış kumaşların üretimin her geçen yıl artmasına yol açtı. Bu alanda önemli bir oyuncu olan EFI Reggiani şirketinin Türkiye Temsilciliğini RTM Tekstil yürütüyor. Türkiye’de dijital baskı makinelerine yatırımının RTM Tekstil tarafından artarak devam edeceği duyuruldu.

EFI Reggiani temsilciliği yapan RTM Tekstil, satış oranlarını her yıl arttırıyor. Satışların büyük bir oranının geldiği Türkiye pazarındaki payını da arttırmaya devam edecek.

 

EFI, Türkiye’de rağbet görüyor

RTM Tekstil Genel Müdürü Mehmet Kurban, yapılan çalışmalara dair detaylı bilgi paylaştı: “EFI Reggiani, Türkiye’de ve dünyada lider firmalardan biri. Her dokuma ve dokumasız kumaş dokusuna reaktif, dispersiyon, asit, pigment basma kabiliyeti, uygulama Türkiye’de en çok satılan makinalar arasındadır. Öte yandan, boyama işleminden sonra bir yıkama aralığına sahip ve / veya daha düşük su, enerji ve kimyasal tüketim gibi özelliklere sahip, daha yüksek hızlarda çalışan, örme kumaşlar için baskıdan sonra yıkama aralığına sahip sürekli, Mezzera Yıkama etkileri ise Türkiye’nin en büyük tesislerinde başarı ile işliyor. Mezzera’nın patentli ürünü Indicon, bobin için bobin işlevi gören bir boyama makinesi, bobine ışın boyama da temsili kurumumuzda yer almaktadır; Plazma olarak kumaşların plazma teknolojisi ile metal ve plastik ile kaplanması teknik tekstil kategorisinde gerçekleşir.”

#RTMtekstil #MehmetKurban #Reggiani #EfiReggiani #DijitalTekstil #Tekstil #inkjet