Üretim Süreçlerindeki Anahtar Baskı Teknolojileri

4

Bütün endüstriyel baskı teknolojileri, geniş bir konu aralığında konuşmalar ve endüstrinin karar vericileri ile buluşma şansı tek çatı altında bulunacak. Endüstrinin büyük, küçük ve orta ölçekli en yenilikçi isimleri 20-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak InPrint Milano Fuarı’na katılımcı olacaklarını onayladılar.

Üretici ve tedarikçilerin fonksiyonel, dekor ve ambalaj baskı gibi tüm alanlardaki gelecek için büyüme arzularını paylaşacakları

Milano’da bulunan MiCo Fuar alanında 20 -22 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan InPrint Italya fuarına sadece üç ay kaldı. Fuar alanının %85’i yenilikçi ruhlarını fuara taşıyacak olan endüstrinin büyük oyuncularının yanı sıra küçük ve orta ölçekli şirketler tarafından kiralandı bile. Bu durum 1965’den bu yana ticaret fuarları yapan Mack Brooks Exhibition şirketinin bir parçası olarak endüstriyel baskı teknolojisinin lider fuarı InPrint Italya adına iyi bir başlangıç.

InPrint İtalya, üretim endüstrisine yönelik baskı teknolojilerine odaklanan ve bu konuda özel tedarikçileri, üreticileri, temsilcileri ve birlikleri bir araya getiren tek organizasyon. Karar vericiler ve hedeflenen ziyaretçiler bu fuarda spesifik problemlerinin cevaplarını bulacaklar. Organizatör bu açıdan önemli katılımcılarından Agfa, Mimaki, Fujifilm, Konica Minolta, INX Digital ile ilk kez katılacak olan 3M Deutschland GmbH, LiYu Italy ve Aeoon Technologies GmbH şirketlerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyor.

Fuara yüzden fazla katılımcı hali hazırda kayıt yaptırmış durumda. Bu katılımcılar fonksiyonel, dekor ve ambalaj olmak üzere üç alanda odaklanacaklar.

Fonksiyonel baskı için sunulacak herhangi bir yenilik her zaman sürpriz ve değişken bir yenilik olmuştur. Çünkü bu alanda günlük yaşamda kullandığımız çamaşır makinesinden cep telefonlarına, bilgisayarlardan arabalarımıza kadar bir objeyi baskı yolu ile etkilemekte ve kullanılabilir hale getirmektedir. Bu kategorideki katılımcılar arasında yer alan Amerikalı Kao Collins, tüketici ürünlerine yönelik yenilikçi inkjet çözümlerinde, grafiklerde, ticari baskıda, ambalaj ve etikette lider tedarikçilerden biri. Bununla birlikte Alman şirketleri Cyconjet geniş format ürünleri kaplanmasında kullandığı inkjet teknolojisi ile ve Plasmatreat zorlu malzemelerde ve polimerize edilebilen UV mürekkeplerin optimal yapışmasında ve basılı filmlerin bir araya getirilmesinde kullandığı plazma teknolojisi ile dikkat çeken katılımcılar olacak.

Bir diğer odaklanılan alan ise yüzey, tekstil, yer kaplamaları ve mobilya baskıları ile dekor olacak. Ziyaretçiler bu alanda baskı, bas kes, kazıma, modelleme ve 3D baskı konusunun lider üreticisi Roland DG Mid Europe, boyama, dekorasyon ahşap ve türevlerinin dijital baskısı ile cam, plastik, kompozit materyaller ve metallerin son işlemleri için öncü teknolojilerin lideri Cefla, yiyecek, kozmetik ve ilaç sanayiine yönelik farklı dış yapılara sahip objeler üzerine baskı için ekipman üreten Omso gibi firmaların sunumları ile en yeni teknolojileri keşfedecekler.

Ambalaj için endüstriyel baskı daha önce hiç olmadığı kadar yüksek seviyede bir farkındalık getirdi. Bu alanda sektörün lider firmalarından yenilediği ve geliştirdiği ve verimliliğini artırdığı baskı kafaları ile Xaar, şişeler, teneke kutular ve tüpler  gibi üç boyutlu yüzeylere baskı yapan  öncü teknolojisi ile İtalyan Martinenghi ve 180 yıllık geçmişi ile ambalaj ve etiket baskı mürekkeplerinde dünyanın lider üreticilerinden biri olan Siegwerk önde gelen katılımcılardan olacak.

56 ülkeden 2 bin 900 profesyonelin ziyaret ettiği InPrint İtalya’nın ilk versiyonundaki yüksek ziyaretçi kalitesi katılımcıları çok memnun etmiş. Fuar karar vericilerin spesifik ürün problemlerine çözüm arayan ziyaretçilerin geldiği bir alan olmuştu. Ambalaj dünyasının hizmet verdiği önemli markalarından Ferrero, Lavazza, Sanpellegrino, Enervit, Kiko, Alessi Panini, Loacker and Lindt & Sprüngli gibi şirketlerden ziyaretçiler gelmişti. Moda, tekstil ve deri ürünleri alanından fuarı ziyaret eden karar vericilerin çalıştıkları bazı markalar ise Louis Vuitton, Armani, Benetton, Fendi, Moschino, Furla, Gabel and Miroglio olmuştu. Diğer alanlar ve bu alanlardaki çözüm arayan ziyaretçi markalar ise şöyle sıralanmış: Lüks tüketim ürünleri için Luxottica, Bormioli, Pininfarina, Bertone design, Swarovski ve Swatch; basım endüstrisi için HP Italy , HP International, Epson, Xerox, Olivetti ve AEG; otomotiv endüstrisinden Ferrari, Mercedes, Pininfarina, Magneti Marelli ve Airbus; elektronik ve ev gereçleri alanında ise Siemens, Panasonic, Philips ve Tefal.

InPrint İtalya sadece bir fuar değil. Aynı zamanda güçlü bir seminer, konferans ve forum programı da sunacak. Bu programlara bilgi, birikimlerini paylaşmak isteyen endüstri uzmanları katılacak.

 

#EndustriyelBaski #Endustriyel #MarcusTimson #InPrintItaly #InPrint #inkjet #fuar #Milano