XAAR, Endüstriyel Inkjet Yenilikçisi Olarak 30. Yılını Kutluyor

2

Cambridge Science Park’ta bulunan Xaar, başlangıçta 1990 yılında Mike Willis ve Mark Shepherd dahil dört kişilik bir ekip tarafından kuruldu. Amaç, Cambridge Consulting’te yapılan çalışmaları Steve Temple ve Xaar’ın piezoelektrik talebe göre damlacık teknolojisinin mucitleri David Paton tarafından ticarileştirmekti; Xaar hayata başladıktan kısa bir süre sonra her ikisi de şirkete katıldı.

Şirket, ilk ticari anlaşmasını 1991 yılında ev ofis yazıcıları ve faks makineleri geliştirme teknolojisini lisanslayan Brother Industries ile imzaladı. 1992’de Xaar, lisans ücretlerinden, değerlendirme kitlerinin satışı ve teknik danışmanlıktan elde edilen satışlarda 1 milyon sterlin aşarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Teknolojisini lisanslamanın yanı sıra, inkjet baskı kafalarının geliştirilmesi ve üretimi de Xaar’ın başarısının eşit derecede önemli bir parçası haline geldi. Şirketin Xaar 128 ve Xaar 500’ü içeren ilk ürün yelpazesi, dijital grafiklerin ve dünyadaki kodlama ve markalama endüstrilerinin büyümesinde etkili oldu.

Xaar 1001‘in piyasaya sürülmesi, inkjet teknolojideki önemli bir ilerlemeyi temsil etti. Baskı kafasının benzersiz mimarisi olan Xaar’ın Hybrid Side Shooter özelliği, nozulun arkasında ve tüm kanal boyunca (Xaar’ın benzersiz TF Teknolojisi) mürekkep dolaşımını mümkün kıldı. Bunlar, baskı güvenilirliğinde bir adım değişiklik sağladı ve 2000’lerde seramik karo üretim pazarının dijital dönüşümünü sağladı.

AR-GE’ye yapılan yatırım Xaar’ın bağımsız bir iş olarak ilerlemesinde her zaman merkezi olmuştur ve şu anda iş gelirlerinin yaklaşık% 11’ini temsil etmektedir. Ar-Ge’ye bu odaklanma, şirket tarafından 30 yıllık tarihi boyunca iki binden fazla patent başvurusunun yapılmasına ve inkjet baskının küresel genişlemesine katkıda bulunan çığır açan inkjet baskı kafalarının ve teknolojilerinin geliştirilmesine neden oldu.

Xaar CEO’su John Mills; “30 yıl, herhangi bir iş için önemli bir kilometre taşıdır ve hepimiz bu vesileyle bir takım olarak başarılarımızı kutlamak ve başarılarımızı bir takım olarak kutlamak için çok istekliydik. Dünya çapında inkjet teknolojisinin geliştirilmesinde ve kullanımında sahip olduğumuz benzersiz mirası kabul ederek, son 30 yılda elde edilen birçok başarıyı gözden geçirmek gerçek bir keyifti. Inkjet teknolojilerinde lider olmaktan gurur duyuyoruz ve bir sonraki önemli kilometre taşlarımıza ulaşmayı dört gözle bekliyoruz” diyor.

 

#Xaar #inkjet #baskikafasi #printhead #JohnMills #Otuzuncuyil #30anniversary