Yeni DTF Teknolojisi İtalya’dan Geliyor!

3

Şubat ayından itibaren, İtalyan Ser.Tec tarafından pazara sunulan #DTF #baskı için ekipman ve sarf malzemeleri #SerTec Turkiye Temsilcisi Serdar Göker tarafından Türkiye pazarına sunuluyor. Göker’e her türlü soru için serdargoker@yahoo.com adresinden ulaşabilir ya da Ser.Tec web sitelerini kullanabilirsiniz.

Bu yeni teknoloji, astar veya ön işlem uygulamasına nesnelerin veya giysilerin özelleştirilmesi için farklı ekipman satın alma ihtiyacına gerek kalmadan #sentetik veya doğal #kumaşlarda ve #ahşap, #metal, #cam vb. nesnelerde uygulanabilen #dijital #baskı makineleri kullanılarak filmlere baskı yapılması esasına dayanıyor. Her iki uygulama türü için de #mürekkepler veya #yazıcı türü değişmez, bu da gerçekleştirilebilecek işlerin türünde son derece esnekliğe izin verir.

DTF teknolojisi daha düşük gerekli ekipman maliyeti ve daha az bakım gereksinimi ile mükemmel baskılar elde etmeye izin verir.

DTF baskı işlemi çok basittir, nesneye uygulanacak grafikler #RIP yazılımı tarafından işlenir ve aynalı filme ve beyazın altındaki renkle basılır. Daha sonra fırında kurutulur ve sıcak yapışkan bir toz uygulanır.

Bu noktada üzerine görüntü aktarılmış film, bir ısı presi kullanılarak nesneye uygulanabilir veya daha sonra kullanılmak için depolanabilir ve uygulanabilir, bu da filmleri önceden yazdırarak ve gerekirse uygulayarak üretim sürecini hızlandırmaya izin verir.

 

#inkjet #tekstil #promosyon