Yeni ITMAlive Serisinde Tekstil Sektöründe Eğilimler Konuşulacak

2

ITMA fuarını desteklemek için oluşturulan bir içerik dizisi olan ITMAlive’ın 2 Kasım’da başladı. Dört sektör tartışmasından oluşan yeni ITMAlive serisi, küresel tekstil ve hazır giyim sektörünü etkileyen eğilimler hakkında sanayiciler arasında daha derin tartışmalar sunmayı amaçlıyor.

Tartışmalar, ITMA 2023’ün Tekstil Dünyasını Dönüştürmek başlıklı kapsayıcı temasına ve odaklandığı alanlara dayanıyor: ileri malzemeler, otomasyon ve dijital gelecek, yenilikçi teknolojiler ve sürdürülebilirlik ve döngüsellik.

ITMA Hizmetleri Başkanı – ITMA 2023 organizatörü Charles Beauduin, “Bu yeni sezon, geçtiğimiz yıl çevik ve dirençli kalan tekstil ve hazır giyim endüstrisi şirketlerinin sekiz önde gelen lideriyle yapılan röportajlardan oluşan bir seriyi takip ediyor. Bu yılki seri için, derinlemesine görüşleri paylaşmak, gelecekteki talepleri tahmin etmek için farkındalık oluşturmak ve işlerini geleceğe hazır hale getirmek için fikirler üretmek için tekstil ve hazır giyim endüstrisinin köklü liderlerini kurma ayrıcalığına sahibiz. Bu tür tartışmalar aynı zamanda sektörümüzde daha canlı bir topluluk oluşmasına yardımcı oluyor”, diyor.

ITMAlive panel tartışmalarının her biri, önemli bir medya temsilcisi tarafından yönetilen oturumda üç endüstri üyesine sahip.

Dört panel şunlar:

Gelişmiş Malzemeler

AWOL Media’dan teknik tekstiller, nonwoven ve kompozit endüstrilerinde Analist ve Yazar olan Adrian Wilson tarafından yönetilen oturum, gelişmiş malzemelerin üretimi için yeni teknolojileri ve endüstrinin mevcut durumuna ve yakın gelecekte neler beklenebileceğine genel bir bakışı kapsıyor.

Panel üyeleri

 • Lutz Walter, Genel Sekreter, Tekstil ve Giyimin Geleceği için Avrupa Teknoloji Platformu (ETP)
 • Jerome Ville, CEO, Fibroline SA
 • Dr. Thomas Schmidt, Yenilik ve RSL Direktörü, Huafeng Textile Group

Otomasyon ve Dijital Gelecek

Dijital geleceği, otomasyonun önündeki engelleri ve tekstil endüstrisi için sürdürülebilir bir gelecek oluşturmanın zorluklarını vurgulayan tartışma, World Information Textile Network (WTiN) İçerik Lideri Madelaine Thomas tarafından yönetiliyor.

Panelistler şunlar:

 • Hayato Nishi, Halkla İlişkiler Müdürü, Shima Seiki ABD
 • Jonas Larsson, Kıdemli Öğretim Görevlisi, Tekstil, Mühendislik ve İşletme Fakültesi, İsveç Tekstil Okulu
 • Uwe Gansfort, Genel Müdür, canda International, C&A FIT (Tekstilde İnovasyon Fabrikası)

Yenilikçi Teknolojiler

Mevcut akıllı tekstil trendlerine ve gelişmelerine ve bunların tekstil üretim teknolojileri üzerindeki etkilerine odaklanan tartışmanın moderatörlüğünü dfv medya grubu TextileTechnology’nin Genel Yayın Yönetmeni Claudia van Bonn yapıyor.

Panelistler:

 • Jean-Marc Senecot, Global Araştırma ve Geliştirme Başkanı, Porcher Industries
 • Michael Kieren, Ürün Müdürü, Yeni Tekstil Teknolojileri, Karl Mayer Stoll Ar-Ge
 • Prof Yoel Fink, Malzeme Bilimi Profesörü, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)

Sürdürülebilirlik ve Döngüsellik

Döngüsellik tekstil endüstrisi için daha önemli hale geldikçe, tartışma tekstil endüstrisinin neden daha dairesel bir modele doğru hareket etmesi gerektiğine, bu çözümlerin uygulanmasına ilişkin fırsatlar/zorluklara ve ileriye dönük yollara odaklanacaktır. Programın moderatörlüğünü Ecotextile News’in Çevreci ve Kurucusu John Mowbray yapıyor.

Panelistler:

 • Karla Magruder, Kurucu, Accelerating Circularity
 • Petri Alava, CEO, Infinited Fiber
 • Baptiste Carriere-Pradal, Başkan, The Policy Hub

Seri, 23 Kasım’a kadar her Salı yüklenen yeni bir panel tartışmasıyla www.itma.com adresinde çevrimiçi olarak mevcut olacak. Gelişmiş Malzemeler hakkındaki ilk panel tartışmasını görüntülemek için buna tıklayın.

Dünyanın en büyük tekstil ve hazır giyim teknolojisi fuarı ITMA, 8-14 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında Milano, Fiera Milano Rho’da gerçekleştirilecek. Fuarın güçlü bir tepki alması bekleniyor. Stand alanı uygulaması hakkında daha fazla ayrıntı web sitesinde bulunabilir. Katılım soruları için lütfen e-posta gönderin: application@itma.com.

 

#ITMA #Textile #Tekstil #TekstilBaski #Surdurulabilirlik #tekstiltrens #Döngusellik #Circulareconomy #Dijitallasme #Otomasyon