Yeni RICOH Pro TF6250 ve T7210

10

Yeni RICOH Pro TF6250 ve T7210 geniş format düz tabla UV yazıcıları etkileyici ortam çok yönlülüğü ve üretkenliği ile baskıya fark getiriyor.

Ricoh Türkiye Endüstriyel Baskı Makineleri Ürün Müdürü Giray Görür:ProT7210 ve TF6250 UV baskı sistemlerimiz çok çeşitli malzemeler üzerinde tutuna bilirliği yüksek ve renk gamutu geniş bir boya ve yüksek dayanıklı endüstriyel baskı kafalarının bir arada bulunduğu bir teknolojiye sahip. RICOH Pro TF6250 ve T7210 modelleri ile müşterilerimizin müşterilerinin aradığı çok çeşitli uygulamaları basabilecekleri bir teknoloji geliştirdik. Müşterilerimize zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için doğru yatırımları yapmalarına yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz”, diyor.

2019 Geniş formatlı baskı profesyonelleri ile yapılan anket, önümüzdeki birkaç yıl içinde neredeyse üçte birinin (% 31) UV ile kürlenen düz yataklı yazıcılara yatırım yapmayı planladığını ve teknolojiyi satın alma niyetleri listesinin en üstüne koyduğunu ortaya koydu.

Yakın zamana kadar, pek çok işletme için, bir UV düz tabla yatırım maliyetini çok yüksek buluyordu.

Peki bu sistemi pek çok firmanın bir numaralı listesinde olması  için pazarda neler değişti?

Pek çok sektörde olduğu gibi, UV baskı müşterileri ürünlerini mümkün olan en kısa sürede en kaliteli istemektedir. İki veya üç günlük bir geri dönüş artık birinci sınıf bir hizmet değil, hatta aynı gün veya hatta bir saatlik teslimat talepleri de hızla artıyor.

Solvent ve eko-solvent mürekkeplerle yazdırılan grafiklerin, uygulanmadan önce gazdan arındırılması gerekiyor; tipik olarak altı saatten fazla bekleme süresi, bu da hızlı geri dönüşlü taleplere uyum sağlayamamak anlamına geliyor. İşlemin bir sonraki adımı olan rulo çıktısının kesilmesi ve nihai medyaya takılması da zaman ve emek gerektiriyor.

Bu zaman ve iş gücü faktörleri ile UV ile kürlenen düz tabla bir yazıcı satın almak, daha makul bir yatırım oluyor. UV ile kürlenen mürekkeplerle basılan parçalar, baskıdan çıkar çıkmaz hemen kurur, bu da laminasyon öncesi uzun gaz çıkarma sürecini ortadan kaldırıyor. Nitekim Ricoh UV serisinin dayanıklı boyası sayesinde uygulamaya bağlı olarak laminasyona bir çok zaman hiç ihtiyaç duyulmuyor.

Bazı teknik detaylar

“TF6250, 1300mm x 2500mm, ProT7210 3200 mm x2500mm boyutlarında bir tablanın üzerinde hareketli baskı kafasına sahip gerçek düz zemin UV makinelerimiz ile sektörde kalite ve hız olarak fark oluşturmak isteyen üreticiler için saatte 116m2’ye varan hızları ile Ricoh UV makineleri adeta biçilmiş kaftan. Ayrıca her iki modelimizde 11 cm yükseklikteki malzemelere baskı yapabilirken kaplamalı veya kaplamasız yüzeylerdeki boya tutunurluluğu sayesinde de farkını ortaya koyuyor. Kullanmakta olduğumuz uzun ömürlü Led teknolojisi hem enerji tüketimini düşürüp hem de ısıya karşı direnci olmayan ince malzemelere de baskı yapabilmemizi sağlıyor. TF6250, T7210, Ricoh’un popüler, endüstriyel baskı kafaları değişken damlacık teknolojisiyle ve genişletilmiş renk gamı ile 635 x 1.800 dpi görüntü kalitesi sunmanın yanında CMYK, Lak ve Astar mürekkep içeren bir yapılandırmaya sahip. RICOH Pro TF6250 ve T7210 modeli, bakım ve kullanımı kolaylığı sayesinde kullanıcıların sahip oldukları teknolojiden tam verim almasını sağlıyor. Otomatikleştirilmiş günlük bakım özelliği sayesinde baskı kafaları manuel bir müdahale gerektirmeden temizlenebilmektedir. Tablada bulunan hizalama pimleri sayesinde büyük ebatlı malzemelerde yanlış beslemeyi engellerken 4 ayrı vakum alanından oluşan tabla sadece kullandığınız alanda verimli emiş gücü elde etmenizi sağlıyor. Ek olarak baskı yapılacak malzemenin yüksekliğini otomatik olarak belirleyebilen bir lazer ünitesi de olası operatör hatalarını minimuma indiriyor.”

#Ricoh #UVbaski #flatbed #UVinkjet #inkjet #largeformat #GirayGorur #ProTF #Uvkurleme #CMYK #DijitalBaski #GenisFormat #DuzTabla #BaskiKafasi #LED #DegiskenDamlacik