Yine HP , HP ’ler Yeni

15

HP, FESPA 2017’de tabela, display ve dekorasyonda büyümeyi canlandırmak için yeni çözümler tanıttı.

HP Inc. HP Large Format Baskı Hizmet Sağlayıcıların yenilikçi üretim ve uygulama fırsatları ile tabela, dekorasyonve display işletmelerini büyütmeleri için yeni çözümler olduğunu duyurdu.

Şirket, yeni HP Latex 3600 ve 3200 yazıcılarını, HP Scitex 17000 baskı makinesi için esnek tabela baskı seçeneğini ve Latex ve Scitex HDR baskı makineleri için HP PrintOS’yi piyasaya sürdü.

HP Inc.  EMEA Grafik Çözümler İşletmesi  Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Gido van Praag, HP large format teknolojilerinin etkisinin sürekli olarak yeniden şekillenebildiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Böylece PSP’ler farklılaşıyor ve müşterileri şaşırıyor ve bu durum hoşlarına gidiyor. PSP’lerimizin işletme fırsatlarını genişletmeleri için yeni çözümler sunmaktan dolayı mutluyuz.”

Süregelen Latex yenilikçiliği  

2009 yılında piyasaya sürülen su bazlı HP Latex teknolojisinin kurulumunu şimdiye kadar tüm dünyada 40 binden fazla Latex yazıcı ile gerçekleştirdi. HP Latex 300 Serisi Bas & Kes çözümleri ile yeniliklere devam eden ve PSP fırsatlarını genişleten HP, bu çözümlerin yanı sıra yeni piyasaya çıkan HP Latex 3200 ve 3600 yazıcılarını da tanıttı.

hp_fespa_06_17-(4)

3.2 metrelik HP Latex 3600 ve HP Latex 3200 yazıcılar daha yüksek hacimli baskıları destekliyor ve aylık görev devrini iyileştiriyor. HP Latex 3200 Printer, yüksek üretkenliği, perakende / dış mekan reklamlarındaki, etkinliklerdeki / fuarlardaki, araç grafikleindeki ve iç mekan dekorundaki yüksek kalitesi nedeniyle large format PSP’lerin çeşitli uygulamalar üretmesi için mükemmel derecede uygun bir ürün. Uzun tiraj, kesintisiz baskı ihtiyacı olan daha büyük PSP’ler için de tasarlanan HP Latex 3600 ayda 35 bin metrekareye kadar üretim yapabiliyor ve bannerlar, backlitler,duvar kaplamaları ve perakende veya etkinlik tabelaları gibi özel uygulama üretimi için ideal bir cihaz. Yeni HP Latex 3600 ve HP Latex 3200 yazıcıların özellikleri:

 • Zorlu işler için iyileştirilmiş renk uygunluğu ile birlikte özel mozaikleme modu
 • HP Latex Media Saver kullanılarak, daha az media artığı ile bobin başına bir lineer metreye kadar tasarruf
 • Daha az işçilik maliyeti, tek bir operatör dört adede kadar yazıcıyı eş zamanlı olarak yönetebilir
 • Baskı kafalarının otomatik bakımı, zamandan ve paradan tasarruf sağlanır
 • Düşürülmüş maliyetler – daha az bobin değiştirme için ağır iş bobinleri, tüm gecelik tirajlar için 10 litre HP mürekkep tedarikleri (HP Latex 3600)

Bunun yanı sıra, yeni 54-inçlik HP Latex 315 Bas & Kes ile 64-inçlik HP Latex 335 Bas & Kes, tek bir iş akışında eş zamanlı baskı ve kesme için ikili cihaz çözümleri  sunuyor, böylece yüksek kaliteli zemin ve pencere grafikleri gibi uygulamaların yanı sıra sticker ve kişiye özel giysiler için üretim zamanından % 50 tasarruf elde ediliyor.

hp_fespa_06_17-(3)

HP ayrıca, son işlem veya light box kurulumu esnasında hasara karşı dayanabilen sağlam ve kullanımı kolay bir kumaş olan ve üstün görüntü kalitesi sunan HP Durable Backlit Fabric’i de ticari olarak hazır olduğunu duyurdu. HP Durable Backlit Fabric Ekim ayında 2.95 m’ye kadar (116 inç) çeşitli genişliklerde mevcut olacak. 3.2 m’ye kadar (126 inç) genişliklerin ise 2017 sonundan itibaren piyasaya sürülmesi bekleniyor.

HP PageWide XL: Lider teknik üretim piyasası

HP PageWide XL yazıcılar satış noktası posterlerinin (süpermarketler için olanlar dahil) ve üretim evlerinin, baskı hizmeti sağlayıcıların ve teknik çalışma ekiplerinin uygulamalarının üretimi için geniş format tek renkli ve renkli baskılarda çığır açan bir hız sunuyor ve toplam maliyetlerde % 50’ye kadar tasarruf sağlıyor.

Sadece 18 ay önce piyasaya sürülen HP PageWide XL yazıcılar satılan 3 bin ünite ile bu alanda piyasada lider. (Burada bir dip not vardı ancak gerek duymadık. PageWide XL, Türkiye’de de çok hızlı satılıyor. Bu baskı çözümü kopyalama merkezlerinin hızı ile gözdesi olmuş durumda) Şu anda, PageWide XL Advanced Suite daha fazla seçenek ve daha yüksek üretkenlik sunuyor.

HP-PageWide-XL-8000

HP PageWide XL8000, 5000 ve 4000/4500 yazıcılar için bir dizi yenilikçi yazılım ve araç sunan HP PageWide XL Advanced Suite hem yeni hem de mevcut müşterilere daha fazla üretkenlik ve çok yönlülük sağlıyor. Paketin sunduğu araçlar ve özellikler şöyle:

 • HP SmartTracker – Müşterilerin baskı maliyetleri üzerinde kontrole sahip olmasına imkan sağlıyor ve hassas, verimli baskı maliyeti konumlandırması ile bunu onların avantajına dönüştürüyor.
 • HP SmartStream 5.0 – En yeni Adobe® PDF Print Engine 4 sürümünü içeriyor ve .IP ile .DWF gibi çok çeşitli dosya formatlarını destekliyor. Yeni yapılandırma aracı çok sayıda bilgisayara kolayca dağıtım yapılmasına imkan sağlıyor.
 • HP F60 Folder – HP PageWide XL 4000/4500 ve HP PageWide XL 5000 yazıcı serileri ile uyumlu bir katlama çözümü.
 • HP Click PageWide XL 4000/4500 için. Müşteriler sadece tek bir tıklama ile PDF, JPEG, TIFF ve HP-GL/2 dosyaları gibi yaygın formatların çıktısını alabilir ve çeşitli uygulamaların çıktısını alırken media kullanımı ile maliyetleri optimize edebilir. HP Click printing yazılımı ile müşteriler radikal düzeyde basit baskı deneyiminin tadını çıkarır.

Esnek malzemeler için HP Scitex 17000 tarafından beslenen tabela uygulamaları

İç ve dış mekan uygulamaları için esnek malzemeler kullanılarak yapılan yüksek kaliteli, kağıt bazlı tabela üretimi artık HP Scitex 17000 Oluklu baskı makinesi için geliştirilen Flexible Media Loader ile destekleniyor. Makine, HP’nin HDR teknolojisini kullanarak yüksek hızlarda çalışıyor, yılda iki milyon metre kareye kadar görev devri için kesintisiz keskin ve ton geçişleri, keskin metinler ve detaylar içeren yüksek baskı kalitesi sunuyor.

HP Scitex 17000 esnek media için, city ışıklı posterleri, otobüs durakları ve billboard uygulamaları gibi dış mekan uygulamalarını veya metro tabelaları, perakende posterleri ve standsız display ünitleri gibi iç mekan uygulamalarını destekliyor.

HP Scitex baskı makineleri ve Latex yazıcılar için HP PrintOS

Bir dizi benzersiz ve sezgisel web ve mobil uygulamanın yer aldığı PrintOS baskıcıların ve oluklu ambalaj üreticilerinin kısa tiraj ambalaj, tabela, display ve dekorasyon uygulamalarının üretimini basitleştirmesine ve otomatikleştirmesine imkan sağlıyor. PrintOS platformunda çalışan bu güçlü uygulamalar, düşük start-up maliyetleri, kolay kurulumu ile bulut avantajı ve son teknoloji HP güvenliği sayesinde iç rahatlığı sağlıyor. HP Scitex ve Latex müşterilerine sunulan PrintOS uygulamaları:

 • Print Beat – baskı üretim operasyonlarının sürekli iyileştirilmesi için baskı makinesi / yazıcı performansında görünürlük sağlıyor.
 • Media Locator­, HP sertifikalı medyanın bulunması için hızlı ve güvenli bir yol.
 • Box, alınan dosyayı yazdırma, içerik doğrulama ve üretime yönlendirmeyi basitleştiren bir dosya alış verişi.
 • Application Suite, kolay web tabanlı tasarım ve tabela ile dekor işi siparişi için HP Signage Suite gibi erişimi kolay uygulamalar sunuyor.
 • Site Flow­, web siparişin gönderilmesinden nakliyeye kadar herhangi bir sayıda işi günde verimli bir şekilde yönetmek için Çözüm, B2C ve B2B2C piyasaları için otomatik sipariş gönderimini, baskı öncesi ve üretim içi yönetim becerileri ile birleştiriyor.

#HPLatex #HPinc #HP #Latex #HPprinters #HPScitex #HPPageWide #BNK #HPLatex3600 #PrintOS