Aristo Yüksek Hız, Yenilikçi Ve Kaliteli Hassas Dijital Kesim Sistemleri

4

Yasemin SÖNMEZ, Prodigital Endüstriyel Makine Grup Sorumlusu

Alman Devi Aristo, Aristo TL, GL, LFC serileri özel tasarım kesim şartları ve makinenin her tarafından ulaşılabilen çalışma yüzeyi ile son derece sağlam gövde üzerine dizayn etmiştir.

Aristo TL & GL & LFC serilerinde değişiklikler ve üretime katkısı acısından ebatlarında değişiklikler yapmıştır.  Yeni sistemiyle en küçük işlerinizde bile hızlı, hassas ve verimli kesim yapılabilmektedir. Dijital kesim makinelerinde Güçlü servo motorlar ile desteklenen devrimci CAN-Bus Hareket teknolojisi ile yüksek verimlilik sağlamaktadır. Kullanıcı dostu “cutter control panel” işletim sistemi ile Aristomat Dijital Kesicileri PC tabanlı bilgisayar ile çalışabilmektedir. Windows kullanıcı arabirimi, kullanıcılara verilerin bütün grafiksel bilgilerini sunmaktadır. Kablosuz Kontrol Paneli ile temel işlevlerde (navigasyon ve orijin ayarları) etkili bir çalışma sağlamaktadır.

IMG_1048Aristo Designer programıyla CAD/CAM Software ile Ambalaj, kutu yapımı, maketlendirme , paketleme vs…, POP/POS Display Dizaynları, Stand Tasarımlarını Mikro oluklu , oluklu Mukavva, Kartonla veya Re-board vs gibi malzemeleri ve üretimlerini 3D olarak simülasyonlu bicimde tasarım yapabilme imkanı sunmaktadır.

Trafik sektörü için özellikle geliştirilmiş ultrasonik kesim kafası ile daha hassas reflektif folyo kesimlerini yapılabilmektedir. Ultrasonik kesim sistemi ile sektöründe ilk olma özelliğine sahiptir.

Yeni geliştirmiş olduğu Punch ( Delme) aparatı ile 2 mm den 15 mm çapına kadar delme imkanı ve malzeme kalınlığı ise 6mm ‘e kadar olabilmektedir.

Etiket kesim, karton stand, maket, oyuncak, ayakkabı, terlik endüstrisi , kutu yapımı, conta kesim, derz açma, açılı kesim, punch, noktalı kesim, ezme gibi çok fonksiyonlu bıçaklarla endüstriyel işler yapılabiliyor. Dünyanın en gelişmiş Z eksenli 7 bıcaklı kesici kafası Aristo firmasının  teknolojisidir. Kesme, frezeleme, ezme, işaretleme, pilyaj, 30,60, 45 derece acılı kesim ( V cut )  ve çizim gibi tüm işler yapılabilmektedir.

Ayrıca Aristo TL,GL,LFC serilerine opsiyonel olarak ; otomatik kamera ( Automatic EYE) ile otomatik ölçümleme,  baskılı malzemeleri işleme ve Mobil Barkod Okuyucu Sistemler ile otomatik veri aktarımı sisteme kolaylıkla takviye edilebilmektedir.

ARİSTO Dijital Kesim Makinaları; Ambalaj,Karton,Oluklu Mukavva, Yapışkanlı malzemeler,Baskılı Vinyl,Endustriyel Tekstil, ofset Baskı Alüminyumları, Metalize  Folyolar, Conta, Sızdırmazlık Ürünleri, Endüstriyel, Numunelendirme, Maketlendirme , Deri sektörlerinde Kullanılabilmektedir.

IMG_1001Aristomat, DİJİTAL Kesim Makine Serileri;

Aristomat LFC –large format cutter>5,000 mm genişlik,

Aristomat GL –min 2040 mm (en) ,max 7160 mm(boy) ,

Aristomat SL & TL – min 1300 mm, max1600  mm genişlik, max.2500 mm uzunluk

Aristomat CL: min 1300 mm genişlik , max 1700 mm uzunluk

Aristo Dijital Kesim makinelerinin Türkiye genel Distribütörlüğünü Prodigital firması sürdürmeye devam etmektedir.

#Aristo #dijitalkesim #kesimtablasi #endustriyel #YaseminSonmez #prodigital