Esko Sıkıntılarınızı Çözüyor

3

İş Akış Otomasyonu ve akıllı Kongsberg kesim masaları atıkları ve kullanılamayan zamanı azaltıyor

Esko, FESPA 2017 esnasında şirketlerin üretim iş akışlarından, ekipmanlarından ve personellerinden en iyi şekilde yararlanılmasına yardımcı olan yazılım ve donanım çözümleri sundu.

Fuar alanında konuştuğumuz ESKO’da EMEA Pazarlama Yöneticisi Bruno Vermeulen, anlaşılabilir olmayı amaçlarının en başına koyuyor. En önemli hedef baskıcı ya da reklamcıları destekleyen modüler çözümler sunmak. İşe başlamayı kolaylaştırıyoruz ve dijital iş akışını tamamen otomatik olarak yürütmenizi. Bu akıllı çözümleri size tüm üretimden iki şeyi çıkarma imkanı verecek: Fersüdeyi ve boşa geçen saatleri.”:

Başlangıçtan itibaren display tasarımının basitleştirilmesi

“Esko’nun güçlü yapısal tasarım yazılımı ve dünyanın önde gelen ambalaj yapısal tasarım yazılımı olan ArtiosCAD POP, POS ve serbest çalışan display tasarımcıları tarafından kullanılacak ideal bir yazılım. ArtiosCAD Display Store çarpıcı displayleri herkesin tasarlamasına imkan sağlıyor ve matbaacılara, nihai kullancının ihtiyaçlarına kolayca uyarlanabilen kullanıma hazır geniş display kütüphanesine hızlı erişim imkanı sunuyor. Esko’nun Adobe Illustrator için geliştirilen 3D tasarım çözümü Studio, müşterilerin nihai ürünün tam dijital sunumunu görmesine imkan vererek display’lerin 3D ön izlemesine olanak sağlıyor. Bu da gerekli olan, zaman alan ve onay sürecini hızlandıran fiziksel numunelerin sayısını azaltıyor.”

Wide format iş akış yazılımı üretim hacmini arttırıyor

“FESPA’da yer alan Otomasyon Motoru, geniş formatlı iş akışı otomasyonunu, i-cut Suite’in ön kontrol, dosya düzenleme ve ayrıca bir sayfaya kesme yolları ve en iyi iç içe yerleştirme görevleri ile birleştiren özel bir iş akışı çözümü. Otomasyon makinesi, dijital yazıcılarda ve dijital sonlandırma platformlarında hataları azaltırken ve dosya yönetimi ile müşteri iletişimini iyileştirirken verimi arttıran üretken iş akışları oluşturuyor.”

FESPA’da Esko Device Manager da sergilendi. Bu yeni çözüm şirketteki herkese dijital kesim masalarının durumu hakkında fikir veriyor. Hassas kesme süresi ve malzeme seçimi tahminlerin dayanarak işin durumu hakkında konuşmak ve işleri daha verimli şekilde yönetmek için kullanılıyor. Hassas üretim planlaması ve dijital kesim işlerinin önceliklerinin belirlenmesi yönetilmesi daha kolay bir süreç hale geliyor. Operatörler masa kuyruklarının önceliklerini belirleyebiliyor, acil işleri yerleştirebiliyor ve masalar farklı yerlerdeyken bile farklı masalar arasında iş yüklerini dengeleyebiliyor. Esko Device Manager içindeki Estimating çözümü, son derece doğru iş teklifleri ve hızlı üretim planlaması sağlar. Device Manager ile dijital finishing kontrollü, tahmin edilebilen ve yönetilen bir süreç haline geliyor.

Geniş format sonlandırma: Basitleştirilmiş Kongsberg platformu seçimi

Vermeulen, “Esko, müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun sistemleri kolayca belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla Kongsberg masa portföyünü geliştirdi ve iyileştirdi” diyor: “Üretilen iş türüne bağlı olarak iki aile arasından seçim yapılabiliyor, çok yönlü ve özel yenilikçi işler (Kongsberg X) için en fazla esneklik veya verimli üretim (Kongsberg C) için en iyi üretkenlik seçiliyor. Dijital kesimde yeni olanlar veya kesme masası ihtiyaçları sınırlı olanlar için, X Starter Kongsberg deneyimini daha az talep ediyor ve burada da sergilenen işinizle birlikte gelişebilmesi için Kongsberg X20 ve Kongsberg C60 finisaj tablaları mevcut.

Kongsberg C60 masası personeli yükleme ve istiflemeden kurtaran yeni, otomatik bir besleme ve istifleme sistemi ile birlikte gösteriliyor. Bu sistem, boyutu ne olursa olsun her türlü Kongsberg C’ye takılabilir. Bu da operatörlerin çok sayıda makineyi eş zamanlı olarak kontrol edebileceği veya diğer görevlere yeniden atayabileceği anlamına geliyor. Medya her zaman kesici için hazır ve bekler durumda. Bu da masa yükleme ve boşaltmanın neden olduğu gecikmeleri ortadan kaldırıyor. Sistem yarıca modüler bir yapıya sahip: şirketler ilk önce beslemeyi yerleştirebilir ve daha sonraki bir tarihte istif ekleyebilir. Sistemin ayak izinin küçük olması da bir diğer avantaj.”

mustafa_salur

Esko Türkiye Genel Müdürü Mustafa Salur’un yorumu ise şöyle: “Tipik finishing işlemleri, ekipmanın optimal şekilde kullanılmasına oranla daha az verimli oluyor. Çok fazla manüel adım olduğunda veya kesme masalarının ayarlanması çok uzun sürdüğünde, işlerin önceliklerinin belirlenmesi veya malzeme taşımanın optimize edilmesi her zaman mümkün olmuyor. Bu nedenle Esko kesim masalarının üretim döngüsünü hızlandırmanın yollarına odaklanıyor. Baskı öncesi iş akışında ve sonlandırma alanlarında bekleme süresini ortadan kaldırarak şirketler için verimi arttırmayı ve atıkları azaltmayı kolaylaştırıyoruz ve hızlandırıyoruz.”

 

#ESKO #Kongsberg #MustafaSalur #Kesim #Dijitalkesim # EskoDeviceManager #BrunoVermeulen #ArtiosCAD