FESPA İçin  İlk Sanal Zirve

2

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME İÇİN MOTİVASYON VE STRATEJİLERE ODAKLANDI

FESPA, ilk sanal Küresel Zirvesini 20-21 Ocak 2021 tarihlerinde düzenleyerek 36 ülkeden 165’in üzerinde delegeyi ağırladı. FESPA’nın Amaca Yönelik Kâr programı tarafından finanse edilen özel bir etkinlik olan Küresel Zirve, dünyanın önde gelen matbaacılarından bazılarını bağlantı kurmaya, özel baskı endüstrisinin geleceği hakkında bilgi edinmeye ve tartışmaya davet etti.

Digital Graphics Group International’ın Uluslararası İcra Direktörü Pedro Jacques de Sousa’nın ev sahipliğinde düzenlenen iki günlük zirve, kapsamlı bir sunum programı içeren başarılı bir etkinlik olarak kayda geçti. Özel baskı topluluğuna daha güçlü, daha yenilikçi işler kurma konusunda ilham vermek için FESPA’ya, endüstriyi ileriye götüren temel eğilimleri tartışmak üzere baskı vizyonerleri ve pazarlama uzmanları katıldı.

Etkinliğin açılışını Neuro Coach Ireland’ın sahibi Paddy Moran, insan bağlantısının en aza indirildiği bir zamanda çalışanları motive etmenin, etkileşim kurmanın ve onlarla iletişim kurmanın ne kadar önemli olduğunu anlattı. Think Customer’ın sahibi Anna Gapinska ve GLIMMA Global Yönetici Direktörü Tom Hawkins, daha sonra gelişen müşteri ihtiyaçlarını ve şirketlerin neden önce müşteri stratejisiyle işe yaklaşmaları gerektiğini ele aldı. FESPA’nın Tekstil Elçisi Debbie McKeegan’a dekor pazarını ve sunduğu büyüme fırsatlarını tartışmak üzere G Creative’de Marka Danışmanı Ross Haxton ve ATA Designs’da Direktör olan Annette Taylor-Anderson katıldı.

İkinci günde, FESPA Başkan Yardımcısı ve ATC Christophe Aussenac CEO’su olan sürdürülebilirlik danışmanı Clare Taylor ve Imageco Direktörü Nathan Swinson-Bullough, pandemiden sonra matbaacıların işlerini sürdürülebilir bir şekilde nasıl yeniden inşa edebileceklerini anlattı.

Bunu takiben Probo NL CEO’su René de Heij ve Print Factory CEO’su Erik Strik, web’den baskıya ve e-ticarete yönelik eğilimi ve otomasyonun önemini vurguladılar. Etkinliği özetleyen SONAE SIERRA Pazarlama Zekâsı Başkanı Rafael Pelote ve Retail Hub kurucu ortağı Massimo Volpe, değişen pazarlama ortamını marka perspektifinden değerlendirerek temas noktalarının müşteri yolculuğunda nasıl değiştiğini ve matbaacıların tüketicilerin gelişen taleplerine nasıl uyum sağlayabileceğini açıkladı.

FESPA Başkanı Christian Duyckaerts şunları söylüyor: “Yıllık FESPA Küresel Zirvesi, sektörümüzdeki iş liderlerini desteklemek ve motive etmek için tasarlandı. Bu artık her zamankinden daha önemli, bu nedenle Küresel Zirveyi ilk kez sanal formatta sunma kararı verdik. Etkinlik, her zaman olduğu gibi, pazarımızın karşı karşıya olduğu zorluklar hakkında büyüleyici bilgiler sağladı. Bunlar, Amaca Yönelik Kâr yatırımımızı, basılı işletmelere iyileşmelerini nasıl teşvik edecekleri ve dirençli kalabilecekleri konusunda net bir yön verecek şekilde yönlendirmemize yardımcı olacak.”

Delegeler, Küresel Zirveye coşkuyla yanıt verdiler ve etkinliği parlak terimlerle açıkladılar: “ayrıntılara büyük özen gösteren çok profesyonel”, “değerli bilgilerle dolu”, “konuşmacılar ve konularla ilgilenme”, “ilham verici ve işimiz için çok uygulanabilir” betimlemelerin birkaç sadece.

Zirve organizatörü Pedro Jacques de Sousa ekliyor: “Bu yılki sanal Küresel Zirve büyük bir başarıydı! İki günlük etkinlik boyunca bilgi ve deneyimlerini paylaşan son derece ilgili konuşmacı ve misafirlerden oluşan bir grubun katılmasından büyük heyecan duyduk. FESPA, eğitici ve anlayışlı sunumlardan oluşan bir program sunmada başarılı oldu ve bilgi paylaşımı ve ağ oluşturma fırsatları için mükemmel bir platform sağladı. ”

Küresel Zirve sırasında tartışılan en sıcak konuları temel alan FESPA üyeleri, etkinlikteki baskı, dekor, sürdürülebilirlik, otomasyon, tüketici davranışlarını değiştirme ve ekibinizle etkileşim dahil olmak üzere ana temaları özetleyen özel bir teknik incelemeyi indirebilecekler. Beyaz kitap, Mart 2021’de Club FESPA Online portalı aracılığıyla kullanıma sunulacak. Ayrıca üyeler, 17 Şubat’tan itibaren Küresel Zirve oturum kayıtlarına erişebilecek.

Bu içeriğe erişim sağlamak için nasıl FESPA üyesi olunacağını öğrenmek için, endüstri etkileyicilerinden kapsamlı bir eğitici ve ilham verici materyal kütüphanesine ek olarak, https://www.fespa.com/tr/uye-ol adresini ziyaret edin.

Christian Duyckaerts sözlerini şöyle tamamlıyor: “FESPA’nın temel amacı, özel baskı topluluğunu eğitmek, ilham vermek, bağlantı kurmak ve genişletmektir. Büyüme uygulamaları ve dikeyler üzerine devam eden araştırmalarımızla tamamlanan Küresel Zirve gibi etkinlikler, matbaacıların uzun vadeli büyüme için iyi bilgilendirilmiş iş geliştirme kararları vermesine imkân tanır. 2021 boyunca küresel özel baskı topluluğumuzla devam eden diyalogu ve iş liderlerinin geçen yılın istisnai zorluklarından uzaklaşmalarına ve olumlu fırsatları kucaklamalarına yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz. ”

FESPA’nın Amaca Yönelik Kâr programı hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://www.fespa.com/en/about/profit-for-purpose

 

 

#FESPA #FESPAZirvesi #GenisFormat #inkjet #ProfitForPurpose