Mimaki ’den Yeni BS4 “Kokusuz” Eco-Solvent Boya

3

MIMAKI, JV150/JV300 baskı makinelerinde ve CJV150/CJV300 Bas & Kes makinelerinde kullanılacak yeni BS4 “kokusuz” eco-solvent boyalarını piyasaya sürdü.

Geniş format inkjet baskı makinelerinde piyasa lideri MIMAKI, JV150/JV300 baskı makinelerinde ve CJV150/CJV300 Bas & Kes makineleri için yeni BS4 eko-solvent boyaları piyasaya sürdü. BS4 boyanın öne çıkan özelliği ise “kokusuz” olması. Böylelikle yeni boya iç mekan uygulamalarda ve ambalaj üretimlerinde de idealdir.

CMYK renklerinde mevcut olan BS4 eco-solvent boyanın kokusuz özelliğinin yanı sıra en büyük avantajı, sunduğu hızlı boyama süresi ve önceki BS3 boyalara göre daha yüksek baskı kalitesidir. BS3 ile kıyaslandığında, BS4 tüm baskı modlarında daha az yayılma sağlar. Yüksek hız modunda dahi yüksek kaliteli görüntü elde edilir. Ayrıca, BS4 boyalarındaki yeni dalgaboyu kontrolü, yüksek kaliteli baskılarda daha iyi boya damla yerleştirmesi sağlar. Yeni boya ayrıca, özel profiller kullanarak daha az renk sapması elde edilmesini sağlar.

BS4 boyanın dış mekan dayanıklılığı da bir diğer öne çıkan özellik. Üç yıllık yaşlandırma testleri sonucunda dayanıklılık seviyesinin ideal seviyede olduğu görülen BS4, her türlü hava koşullarına uyumludur.

JV150/JV300 baskı makineleri ve CJV150/CJV300 Bas & Kes makineleri kullanıcıları, yeni boyaları kullanmaya başlamak için gerekli prosedürler hakkında PİMMS teknik servisinden veya PİMMS yetkili bayilerinden bilgi alabilirler.

#mimaki #Pimms #mürekkep #ekosolvent #CJV150 #CJV300 #inkjet #boya #baskes