Onsart Reklamcılık’in İtici Güçleri; Nyala 2 ve bullmer

5

Tasarımları gerçeğe dönüştüren çalışmalar yapan Onsart Reklamcılık, yeni yatırımları Nyala 2 ve bullmer PREMIUMCUT 3220 ile kurumsal dönüşümde ciddi bir aşama yaşadı.

Tamamen Avrupa pazarına dönük endüstriyel tasarım, mühendislik ve görsel tasarım çözümleri sunan Onsart Reklamcılık, yatırım yaptığı swissQprint’in endüstriyel UV baskı makinası Nyala 2 ve dijital kesim makinası bullmer PREMIUMCUT 3220 ile yapısını güçlendirdi.  Pigment Reklam’ın güçlü teknik desteği ile yeni yatırımları İstanbul Seyrantepe’deki tesisine kuran firma, elde ettiği verimlilikten memnun olduğunu vurguluyor.

2003 yılında bir aile işletmesi olarak Almanya’da kurulan Sedax GmbH’ın bir yan kuruluşu ve üretici firması Onsart Reklamcılık 2009 yılında İstanbul’da çalışmalarını başlattı. Sadece Sedax için üretim yaptıklarını belirten Onsart Reklamcılık Genel Müdürü Onur Şahin, baskı, display sistemleri, ışıklı reklam sistemleri, shop sistemleri ile stand ve stüdyo sistemlerinin üretimini gerçekleştirdiklerini açıkladı.  Şahin; “Sedax Almanya’daki mobilya sektörünün baskı ve tasarım alanındaki işlerinin %80’ini elinde tutuyor ve onun adına biz burada üretim gerçekleştiriyoruz. Bu ürünler arasında ışıklı kasalar, ışıklı pleksi ürünler, kumaş baskılı ışıksız kasalar ve her türlü yüzeye baskı işi öne çıkıyor” dedi.

1

Müşterilerinin ahşap, alüminyum kasa ve kumaş dahil olmak üzere her türlü baskı ve uygulama talebine yanıt verdiklerini belirten Onur Şahin, müşterilerine ‘ne hayal ederseniz biz onu üretiriz’ dediklerini aktardı. Geniş bir segment için üretim yaptıklarını vurgulayan Şahin, yoğun ve zorlu bir süreçte yatırım kararı aldıklarını açıkladı. Şahin bu süreci şöyle özetledi; “Almanya’daki mobilya firmaları çeşitli federasyonlara bağlıdır, başka bir federasyona geçtiklerinde tüm dataların değiştirilmesi gerekiyor. Bir müşterimizin bu nedenle 85 mağazasının komple yenilenmesi gerekti. Bu mağazalar 120bin metrekareden 300-400 bin metrekareye kadar uzanan büyük alanlar. Bu süreçte, birbirini tamamlayan 15-16 datadan oluşan ürünlerin çok hızlı bir şekilde binlerce adette üretilip, teslim edilmesi gerekti. Bu süreçte doğru boyaya ihtiyaç duyduk. Pigment Reklam hem doğru boyayı hem de doğru baskı teknolojisini, yani Nyala 2’yi sundu. Deneme çalışmaları da beklentimizin ötesinde başarı elde edince ve mevcut makinamız talebi karşılayamaz hale geldiği için yatırıma karar verdik.”

Yeni Bir Verimlilik Seviyesi; Nyala 2

nyala1Onur Şahin İsviçre merkezli swissQprint’in yeni nesil uv baskı makinası Nyala 2’nin yüksek verimlilik, hızlı ve otomatikleşmiş proses ve kolay kullanım özellikleriyle tercih sebebi olduğunu dile getirdi. “Nyala 2’nin en büyük özelliklerinden biri kumaşa baskı yaptığınızda sanki folyoya basmışsınız gibi yüksek bir görüntü kalitesi yakalamanız” diyen Şahin, dpi’i çok yüksek olan dataların rahatlıkla doğru renk ve kalitede basılabildiğini söyledi. Nyala 2’nin renkleri direkt tanımlayarak operatörü renk ayırma sürecinden kurtardığını ifade eden Şahin; “Eskiden double strike (ışıklı baskı modu) ile %200 baskı kalitesi alınabiliyorken, yeni sistem sayesinde %900 baskı kalitesine ulaşılabiliyor. Nyala 2’nin tandem özelliği sayesinde makinanın ön ve arkasında iki farklı baskıyı gerçekleştirebiliyoruz. Böylece tek bir makine ile kapasitemiz 2-3 katına çıktı. Verimlilikte yeni bir seviyeye ulaştık. ” diye konuştu.

Nyala 2’nin 3d baskı efekti sağlayan droptix teknolojisi ile müşterilerinin büyük beğenisini kazandığını kaydeden Şahin, Nyala 2’nin sağladığı yeni üretim fırsatlarını araştırmaya başladıklarını söyledi. Şahin hem mümessil olarak Pigment Reklam’dan hem de swissQprint merkezinden aldıkları 7/24 teknik destekten dolayı memnun olduklarını aktardı.

bullmer Kumaş Kesiminde En Başarılı Çözüm

bullmerOnur Şahin Alman mühendisliğinin bir yansıması olan bullmer’in öteki kesim markalarından farklı olarak kumaş kesiminde çok daha başarılı olduğunu söyledi. Şahin şunları dile getirdi; “bullmer hangi malzeme olursa olsun mükemmel bir şekilde kestiği için büyük bir avantaj sunuyor. Örneğin, her yaptığımız alüminyum kasaya en az 2 kumaş baskı yapıyoruz ve burada bazen 1,5m’ye 6 metre gibi büyük enli kumaş baskılar gerçekleştiriyoruz. Bunun haricinde yastık baskısı ve daha küçük kumaş parçalar oluyor. Bunların hatasız kesilmesi gerekiyor ve bullmer de bunu başarıyor.”

Onsart Reklamcılık’ta fabrikasyon üretim mantığına dönüşümün Nyala 2 ve bullmer ile gerçekleştiğini aktaran Şahin, artan baskı kalitesinin daha fazla müşteri memnuniyetini, onun da daha fazla işi beraberinde getirdiğini paylaştı. Şu anda makinaların mevcut talebi fazlasıyla karşılayacak güçte olduğunu dile getiren Şahin, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde talep artışına bağlı olarak yaşanabilecek büyüme ile yeni yatırımın değerlendirilmeye başlanabileceğini sözlerine ekledi.

#OnurSahin #OnsartReklam #Nyala2 #bullmer #inkjet #UVBaski #PigmentReklam #SerkanCagliyan #kesimTablasi #DijitalKesim