Talep Üzerine, Sürdürülebilir Moda ve Hazır Giyim Üretimi için Yeni Nesil Çözüm

1

Tüm moda ve giyim kategorileri için çığır açan 3D baskı yetenekleri ve çok yönlü dekorasyon teknikleriyle birleşen benzersiz perakende kalitesi

Talep üzerine moda ve giyim için yeni bir standart oluşturan yeni MAX teknolojisi 26 Nisan’da gerçekleştirilen bir toplantı ile tanıtıldı.

Tek teknoloji, yüksek kalite, sonsuz tasarım imkânları- tümü israfsız

MAX teknolojisi, birden fazla kumaş türünde perakende kalitesi için endüstri normlarını aşıyor ve daha önce ulaşılamayan baskı uygulamalarıyla yeni çok yönlülük temellerini kırarak, dijital #ondemand #talepüzerine tekstil üretiminin erişimini ana akım moda ve hazır giyimin merkezine önemli ölçüde genişletiyor.

MAX teknolojisinin önemli bir özelliği, tek bir atıksız dijital işlemde #nakış, #vinil ve ısı transferini simüle edebilen yeni, yüksek yoğunluklu grafik dekorasyon için devrim niteliğinde 3D yetenekleri sunan XDi.

Kornit’in patentlerine dayanan yeni XDi, tedarikçilere ve markalara tekliflerini, analog teknolojilerin verimsizlikleri ve maliyetleri olmadan pazara yeni giren, yenilikçi dekorasyonları içerecek şekilde genişletme imkânı veriyor.

Ayrıca, tekstil dekorasyon endüstrisinde manuel ve yoğun iş gücü gerektiren ortam işleme yükünü önemli ölçüde hafifletmek için yeni bir robotik sistem olan ActiveLoad Otomasyon teknolojisini de piyasaya sürüldü. Bu çözüm, minimum arıza süresi ve olağanüstü güvenilirlik sağlarken vardiya başına toplam çıktıyı artırır. Yeni patent bekleyen ActiveLoad Otomasyon teknolojisi, nihai sonuçlar ve en iyi operasyonel verimlilik için çalışan deneyimi ve eğitiminden bağımsız olarak insan hatasını ve yorgunluğunu azaltırken sürekli üretim ve tutarlılık sağlar.

MAX teknolojisine sahip ilk ürün artık ticari olarak karbon nötr, endüstriyel ölçekli bir DTG üretim sistemi olan #Kornit Atlas MAX’de mevcut olup, iyi bir perakende kalitesi, olağanüstü renk eşleştirme yetenekleri ve yüksek dayanıklılıkla geniş, canlı bir renk gamı ​​sağlar.  Atlas MAX, 3D baskı yetenekleri için yerleşik yeni XDi teknolojisi ile teslim edilir. Sistem için bir yükseltme, 2022’nin ilk çeyreğinde mevcut olacak.

“Yeni MAX yetenekleri, sürdürülebilir talep üzerine üretimi ana akıma getiriyor, diyen Ömer Kulka, sözlerini şöyle sürdürüyor: “MAX teknolojisini takım sporları, atletizm, çeşitli moda kategorileri ve ev dekorasyonu uygulamaları gibi ek kazançlı pazar segmentlerine de sunmayı planlıyoruz. Kendini ifade etme, kalite ve sürdürülebilir uygulamalar için tasarım özgürlüğü gerektiren talep ve doğrudan tüketiciye yönelik vizyonu mümkün kılan isteğe bağlı yetenekleri genişleten tedarik arz ile talebi eşleştirmek için yardımcı olacak bu çözüm için bugün tam doğru zaman.”

Dijital üretim vaadini yerine getirmek

CEO Ronen Samuel, “Talep üzerine üretimin günümüz tüketicisinin taleplerini karşılayacak yanıt olduğu konusunda giderek artan bir anlayış ve kabul var” diyor: “MAX teknolojisi, talep üzerine, sürdürülebilir #tekstil üretiminin geleceğini tanımlıyor ve gelecek şimdi burada. MAX, nadir görülen bir sürdürülebilir ortak yaşam, daha fazla yenilikçi fikir, daha az israf sunar. Bir fırsatlar dünyası bizi bekliyor. ”

Yeni sistemin beta testini yapan Monster Digital COO’su Scott Valancy, “Müşterilerimizin perakende kalitesine ve ek uygulamalara yönelik güçlü ve büyüyen bir ihtiyacı var ve Atlas MAX’ın bizi bu talebi karşılayacak şekilde donatacağından eminiz” dedi.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen 28-29 Nisan 2021 tarihlerinde #FESPA ile ortaklaşa düzenlenen Innovations And Trends sanal etkinliğine katılabilirsiniz.